Bibliotēkas telpas koncepts balstīts Imanta Ziedoņa paustajā par to, ka bibliotēka ir viņa dvēsele.

Ziedoņa bibliotēka ir radoši interaktīva telpa ikvienam, kas vēlas iepazīt dzejnieka personību un daiļradi, reizē arī pētniecisks, izglītojošs centrs skolu jauniešiem, studentiem un visu vecumu interesentiem. Bibliotēka piedāvās dažādus literārus pasākumus, lekcijas un diskusijas, turpinās Imanta Ziedoņa daiļrades mantojuma saglabāšanu, pārizdošanu un tulkošanu, kā arī sadarbībā ar iniciatīvu Ziedoņa klase piedāvās īpašas mācību stundas skolēniem.

 

Darbs pie Imanta Ziedoņa bibliotēkas koncepta aizsākts jau 2017. gadā un, tāpat kā Ziedoņa muzejs, šī bibliotēkas lasītava ir citāda, nekā ierasts. Ziedoņa bibliotēkas lasītavā izveidots interaktīvs grāmatu skapis un īpaša dzejniekam veltīta inforgrafika. Tā ir bibliotēkas pastāvīgā ekspozīcija, ko iespējams bezgalīgi papildināt, apzinoties to, ka Imanta Ziedoņa atstātais daiļrades un personības devums nav fiksējams lielums. Interaktīvajā skapī īpaša loma veltīta Imanta Ziedoņa un Latvijas kultūras kanona vērtību saskares punktiem, paralēli noris darbs pie Imanta Ziedoņa iedvesmotāju un laikabiedru izpētes un savstarpējās mijiedarbības. 

 

Ziedoņa bibliotēkā vienkopus apkopota lielākā daļa no vairāk nekā 200 izdotajām Imanta Ziedoņa grāmatām un bibliotēka turpina darbu pie pilnīgas Imanta Ziedoņa grāmatu un publikāciju, tai skaitā tulkojumu, kolekcijas veidošanas. Aicinām ikvienu, kam Imanta Ziedoņa grāmatas vairs nav nepieciešamas vai tās ir pieejamas vairākos eksemplāros, nodot tās Ziedoņa bibliotēkai. Grāmatas iespējams nodot Sporta ielā 2, Rīgā, iepriekš sazinoties ar Ziedoņa muzeja un bibliotēkas darbiniekiem. Ziedoņa bibliotēka sadarbībā ar fondu Viegli turpina izdot un pārizdot Imanta Ziedoņa grāmatas.

 

Ziedoņa bibliotēkas interaktīvā skapja un infografikas vizuālo konceptu veidojusi 2019. gada Latvijas Arhitektūras lielās gada balvas laureāte arhitekte Brigita Bula (Brigita Bula arhitekti). Infografikas dizaina autori: aģentūra Overpriced. Telpas koncepts tapis ar Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Ziedoņa bibliotēkas materiāltehnisko bāzi nodrošinājusi finanšu institūcija ALTUM un Labklājības ministrija. Sapni par Ziedoņa bibliotēkas lasītavu un interaktīvo skapi nebūtu iespējams īstenot bez mūsu ziedotāju atbalsta, pateicamies: pilnsabiedrībai LNK, RERE, Andrejam Pebo, Igoram Skokam un Valteram Dakšam. Interaktīvā skapja būvnieki – Tilibs & Lācis.

 

Jau 2018. gada noslēgumā Ziedoņa bibliotēka uzsākusi darbu pie dažādiem kultūras projektiem un arī turpmāk bibliotēkas pop-up dosies izbraukumos kopā ar citiem fonda Viegli un Ziedoņa muzeja projektiem. Patlaban aktīvi noris arī 2019. gada janvārī veiksmīgi aizsākta iniciatīva Ceļā ar grāmatu, kas popularizē lasīšanu vilcienā, atrodoties ceļā.

 

 

Bibliotēkas lasītava Sporta2 kvartālā, Sporta ielā 2, Rīgā

apmeklētājiem atvērta katru otrdienu no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00.

 

 

Vairāk informācijas par plānotajiem kultūras pasākumiem un bibliotēkas apmeklējumu iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja sociālo mediju profilos: facebook.com/Ziedonamuzejs/ un instagram.com/ziedonamuzejs/.

 

 

Imanta Ziedoņa bibliotēkas vadītāja: Ance Caune

Kontakti: biblioteka@ziedonamuzejs.lv